LX 7ii

LX 7 II

LX7ii to nowa wersja naszej niezwykle popularnej konsolety 7-bus, wykonanej w najnowszej technologii Soundcraft'a.

 
Z okazji 30-lecia istnienia firmy,  jej współzałożyciel i dyrektor techniczny Graham Blyth, opracował¸ nowe przedwzmacniacze mikrofonowe i 4-pasmowe korektory, oferujące  niezwykłą czystość dźwięku. Nazwaliśmy je GB30.
Zbudowane na bazie technologii znanej z serii profesjonalnych konsolet  Soundcraft MH, GB30l sprawiły, że LX7ii ma wyjątkowo dynamiczne brzmienie i  praktycznie niewykrywalne szumy.

Oczywiście wszystkie "stare" zalety LX7 są tutaj. W tym:
  • wyjścia bezpośrednie na kanałach do zapisu wielośladowego,
  • zasilanie Phantom 48V,
  • tłumiki 100 mm
  • do wyboru 16, 24 lub 32 kanały.

Właściwości

Mikser LX7ii łączy w sobie zasadnicze zalety mikserów nagłośnieniowych Soundcraft z podstawowymi możliwościami nagraniowym, mieszcząc się w zwartej obudowie, wystarczająco lekkiej dla jednej osoby; równie łatwe jak przenoszenie jest również konfigurowanie go i użytkowanie.

Mikser ten jest szczególnie dogodny dla wielu zastosowań w obiektach takich, jak niewielkie sale, czy centra użytku publicznego; wyjścia bezpośrednie z kanałów wejściowych czynią go szczególnie przydatnym dla zespołów muzycznych, które mogą go wykorzystywać zarówno na estradzie, jak i w studiu nagraniowym.
Mikser jest produkowany w wersjach 16, 24 i 32 kanałowej, które zawierają łącznie odpowiednio do 24, 32 i 40 wejść, z liczbą oddzielnych szyn wyjściowych nie mniejszą, niż 13, wliczając w to wyjście główne, 4 grupy, dedykowane wyjście mono dla dodatkowych grup głośnikowych, jak również 6 wysyłkowych wyjść Aux.

W zależności od wersji obudowy, miksery te są wyposażone odpowiednio w 8, 16, lub 24 wyjścia bezpośrednie.
Symetryczne wejścia mikrofonowe LX7ii wyposażone są w nowe przedwzmacniacze mikrofonowe Soundcraft GB30, nie posiadające tłumika wstępnego i zapewniające wzmocnienie 60 dB oraz zapas poziomu 22 dB. Każde z wejść posiada 4-pasmowy korektor parametryczny z przestrajanymi pasmami środkowymi. Wyłącznik korektora i filtr górnoprzepustowy o nachyleniu 18 dB/okt. udostępniają dodatkowe możliwości w trudniejszych obiektach, a sześć wysyłek Aux może być w każdym kanale przełączanych parami na prace sprzed i zza tłumika, co daje do dyspozycji cztery wysyłki sprzed tłumika i sześć zza tłumika. Pozwala to na stosowanie LX7ii zarówno dla realizowania odsłuch?w, jak i w sytuacjach, w których jest konieczne stosowanie większej liczby procesorów efektów.

Sekcja grup LX7ii zawiera dwa kolejne wejścia stereo ? z korekcją i wysyłkami Aux, pozwalające na podłączanie instrumentów elektronicznych lub urządzeń odtwarzających. Wszystkie cztery grupy mogą być kierowane na wyjście główne i posiadają precyzyjne, 12-segmentowe wskaźniki linijkowe, jak również punkty insertowe. Sześć sum wysyłek wyposażonych jest w regulatory obrotowe i odsłuch AFL.
W sekcji głównej istnieją funkcje zleceniowe, obejmujące wszystkie wysyłki sprzed tłumika i wyjście główne. Zasilanie fantomowe jest włączane grupami po cztery, a do podawania podkładu muzycznego przed koncertem można wykorzystać specjalne wejście dla dwuśladu. Za pomocą specjalnego przycisku można podać sygnał z tego wejścia na wyjście główne, bez przerywania przygotowań miksera do koncertu. Sygnał z wyjścia głównego można podawać również na wyjście mono, jeśli istnieje potrzeba użycia takiego sygnału.

LX7ii posiada solidną, stalową ramę z wbudowanym zasilaczem sieciowym oraz całkowicie metalowe, profesjonalne gniazda i złącza umieszczone na tylnej ściance. Wszystkie wejścia i wyjścia są symetryczne.
Mikser może być używany do wielu zastosowań, jak nagłaśnianie koncertów muzycznych, małych sal, obiektów publicznych, świątyń, jak również do nagrań koncertowych i studyjnych.

ESS-Audio
ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

ESS-Audio
NIP: 118-179-21-22
GIOS: E0010471WBW
REGON: 140161594
XXI Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009